Course

Wprowadzenie do Dialogu Motywującego

Data 2019-05-18 do 2019-05-19
Harmonogram zajęć Sobota 10-19
Niedziela 9-15.30
Adres ul. Limanowskiego 9/4
Godziny szkoleniowe 18 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 380 zł
Opis Szkolenia

OPIS SZKOLENIA

Dialog Motywujący (DM, ang. Motivational Interviewing, MI) to metoda prowadzenia rozmowy, służąca rozwijaniu i umacnianiu motywacji do zmiany, której skuteczność została udowodniona w setkach badań naukowych. Początkowo stosowany głównie w terapii uzależnień, natomiast obecnie dialog motywujący jest wykorzystywany zarówno w psychoterapii, jak również w edukacji, medycynie, pomocy społecznej czy resocjalizacji..

Metoda ta, związana ze specyficzną postawą wobec rozmówcy, może być wykorzystywana w pomaganiu ludziom w pracy nad zmianą niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy.

W trakcie dwudniowego szkolenia “Wprowadzenie do dialogu motywującego” uczestnicy poznają teorię, zasady, podstawowe umiejętności i procesy Dialogu Motywującego. Podczas ćwiczeń warsztatowych uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć praktycznego zastosowania Dialogu Motywacyjnego i ćwiczyć prowadzenie rozmów w taki sposób, aby zachęcić rozmówcę do zmiany, utrzymując jednocześnie relację opartą na akceptacji i współpracy. Dodatkowo dowiedzą się również jak powstrzymywać zachowania utrudniające uzyskanie zmiany i utrzymanie współpracy.

Szkolenie jest przeznaczone dla osób pracujących w szeroko pojętej pomocy: dla psychologów, pedagogów, osób pracujących w poradnictwie, w edukacji, resocjalizacji oraz pomocy społecznej.

 

PLAN SZKOLENIA

1. Wprowadzenie do metody dialogu motywującego – kontekst teoretyczny, geneza, definicje i wyniki badań naukowych na temat skuteczności DM.
2. Omówienie podstawowych elementów tzw. ducha DM oraz ćwiczenie ich zastosowania w praktyce.
3.Przedstawienie i ćwiczenie podstawowych narzędzi pracy (z uwzględnieniem 4 procesów DM).
4. Wprowadzenie pojęcia języka zmiany i języka podtrzymania oraz radzenia sobie z tzw..“oporem”
5. Przedstawienie przypadków i przykładów użycia dialogu motywującego i ćwiczenie rozmów w stylu Dialogu Motywującego.

Szkolenie realizowane jest w formie warsztatowej. Treści teoretyczne będą przeplatane praktycznymi ćwiczeniami indywidualnymi, w parach i grupach (na materiale własnym uczestników), a także prezentacją filmów video.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: psychologów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychoterapeutów również w trakcie szkolenia. W szkoleniu mogą wziąć udział absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów psychologicznych bądź innych związanych z obszarem pomagania, a także uczestnicy kursów psychoterapeutycznych.

CENA SZKOLENIA:

380 zł – do 07.04.2019
420 zł – do 28.04.2019
450 zł – do 15.05.2019

 

W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 30 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

Prowadzący
Doktor nauk humanistycznych, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo behawioralny (certyfikat PTTPB nr 128) i superwizor terapii poznawczo-behawioralnej (certyfikat PTTPB nr 28) Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz terapeuta motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (certyfikat nr 17 PTTM).
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.

Rozwój osobisty na Email?

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i najciekawszych szkoleniach i warsztatach.

Zapoznałem się z Regulaminem i Polityką prywatności portalu mojapsychologia.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji o szkoleniach psychologicznych i informacji handlowych od mojapsychologia.pl

FreshMail.pl