Course

Identyfikacja mechanizmów obrazu klinicznego u dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi i nabytymi uszkodzeniami OUN (na wybranych przykładach)

Adres Limanowskiego 9/4
Godziny szkoleniowe 10 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 330 zł
Opis Szkolenia

OPIS SZKOLENIA

Celem szkolenia jest poszerzenie umiejętności diagnostycznych psychologów w przypadku pracy z dzieckiem z dysfunkcją OUN o różnej etiologii (neurorozwojowej lub nabytej). Również zwrócona zostanie uwaga na konieczność poprawnego identyfikowania źródeł błędów i braku poprawności wykonania testów czy prób diagnostycznych.

Na szkoleniu omówiony zostanie model bloków funkcjonalnych i sieci neuronalnych zaangażowanych w realizację procesów psychicznych oraz założenia analizy syndromologicznej  i poszukiwania defektu/deficytu podstawowego. W oparciu o założenia teoretyczne przeanalizowane zostaną przykłady wnioskowania diagnostycznego w badaniach dzieci.

 

PLAN SZKOLENIA 

  1. Wstęp teoretyczny na temat modelu bloków funkcjonalnych i sieci neuronalnych zaangażowanych w realizację procesów psychicznych – początek to praca w parach, po czym nastąpi część wykładowa
  2. Wstęp teoretyczny – założenia analizy syndromologicznej i ustalania deficytu podstawowego
  3. Stawianie hipotez diagnostycznych na podstawie analizy objawów i danych z wywiadu – praca w grupach
  4. Wyniki wykonań testów psychologicznych a dane z obserwacji – dyskusja na temat klinicznego wykorzystania testów
  5. Analiza wyników badania neuropsychologicznego dziecka; ustalanie deficytu/ów podstawowego/wych oraz jego/ich przejawy w wynikach dziecka – praca w grupach na przykładowych wynikach dzieci z dysfunkcjami OUN

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla studentów psychologii (co najmniej IV rok) jak i psychologów pracujących.

 

EFEKTY SZKOLENIA

Słuchacze poznają neuropsychologiczną strukturę procesów psychicznych, pojęcie analizy syndromologicznej w diagnozie klinicznej (zwłaszcza neuropsychologicznej), zostaną uwrażliwieni na konieczność identyfikacji deficytów podstawowych podczas diagnozy dziecka z dysfunkcją OUN, poszerzą umiejętności w zakresie wnioskowania diagnostycznego, co zwiększy kompetencje diagnostyczne.

W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 30 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat

Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.

Rozwój osobisty na Email?

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i najciekawszych szkoleniach i warsztatach.

Zapoznałem się z Regulaminem i Polityką prywatności portalu mojapsychologia.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji o szkoleniach psychologicznych i informacji handlowych od mojapsychologia.pl

FreshMail.pl