Course

Komunikacja i techniki pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera

Data 2019-12-07 do 2019-12-08
Harmonogram zajęć sobota 10.00-19.00, niedziela 09.00- 15.30
Godziny szkoleniowe 18 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 0 zł
Opis Szkolenia

OPIS SZKOLENIA

Około 1% populacji ludzi przychodzi na świat w spektrum autyzmu. Ich rozwój zawiera pewne odmienności w obszarze: sensorycznym, motorycznym, komunikacyjnym, emocjonalnym, poznawczym oraz społecznym. Świadomość różnych ścieżek rozwojowych oraz ich ewentualnych klinicznych implikacji jest niezbędna do zdrowego wspierania rozwoju młodego człowieka w spektrum autyzmu oraz do refleksji nad prowadzonym procesem zarówno edukacyjnym jak i terapeutycznym.

PLAN SZKOLENIA

 

  1. Ewolucja rozumienia istoty spektrum autyzmu
  2. Rozwój dziecka w spektrum autyzmu (sensoryczny, motoryczny, emocjonalny, poznawczy, społeczny i seksualny)
  3. Wyzwania w pracy psychoterapeutycznej z osobami z Zespołem Aspergera: trauma więzi, mikrotrauma, trauma, specyfika rozwoju potencjalności podstawowych i wtórnych, integracja osobowości
  4. Myślenie społeczne i samoświadomość u osób z Zespołem Aspergera
  5. Prezentacja przypadków
  6. DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

 

Szkolenie jest wprowadzeniem do pracy z osobami z Zespołem Aspergera. Adresatami są profesjonaliści: nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, lekarze oraz studenci powyższych kierunków – szczególnie ostatnich lat,  którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące wsparcia rozwoju oraz terapii osób w spektrum autyzmu.

EFEKTY SZKOLENIA

Celem szkolenia jest uwrażliwienie na aspekty diagnostyczne, stworzenie przestrzeni na doświadczenie i  zrozumienie dynamiki powstawania wtórnych trudności emocjonalnych u osób w spektrum autyzmu (zaburzeń zachowania, zaburzeń lękowych, afektywnych itd), a także zapoznanie się z możliwościami w procesie prowadzonego wsparcia rozwoju oraz pracy psychoterapeutycznej.

Całość szkolenia będzie prowadzona w formie warsztatu.

 

Prowadzący
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.

Rozwój osobisty na Email?

Otrzymuj regularnie informacje o najnowszych artykułach i najciekawszych szkoleniach i warsztatach.

Zapoznałem się z Regulaminem i Polityką prywatności portalu mojapsychologia.pl

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji o szkoleniach psychologicznych i informacji handlowych od mojapsychologia.pl

FreshMail.pl