Course

Praca z genogramem- narzędzie nie tylko dla terapeutów systemowych

Data 2021-04-10
Harmonogram zajęć Sobota 10.00-18.15
Godziny szkoleniowe 9 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 290 zł
Opis Szkolenia

SZKOLENIE ODWOŁANE. SZKOLENIE BĘDZIE PROWADZONE W 2021 ROKU. SZCZEGÓŁY WKRÓTCE.

Kurs skierowany jest nie tylko do osób zainteresowanych terapią rodzin, ale do wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętność zapisu przy użyciu genogramu oraz poznać sposoby myślenia, które stoją u podstaw interwencji terapeutycznych. Umiejętność posługiwania się genogramem pozwala na przyjrzenie się transgeneracyjnym wzorcom zachowań, sił i mitom rodzinnym, a także sposobom radzenia sobie z trudnościami.
Szkolenie zaznajamia z koncepcjami istotnymi dla systemowego rozumienia rodziny i ściśle łączy je z praktyką. W związku z tym może być ważnym wprowadzeniem do wiedzy na temat prowadzenia terapii rodzin.

 

PLAN SZKOLENIA

1. Genogram jako sposób zbierania i porządkowywania informacji o rodzinie
2. Umiejętność graficznego zapisu struktury i relacji rodzinnych
3. Genogram jako technika terapeutyczna –przyglądanie się zjawiskom mającym miejsce w rodzinie:
a) lojalność rodzinna
b) mity rodzinne
c) delegacje rodzinne na poziomie id, ego i superego
d) model wiązania i odrzucenia
e) indywiduacja relacyjna
4. Genogram jako źródło narracji rodzinnych
5. Kazuistyka ilustrująca omówione zjawiska w rodzinie
6. Ćwiczenia- genogram projekcyjny

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Dla absolwentów psychologii i dla studentów ostatnich lat psychologii

EFEKTY SZKOLENIA

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę na temat zjawisk, z jakimi styka się terapeuta rodzinny. W ramach szkolenia uczestnicy nauczą się tworzyć zapis graficzny struktury i relacji rodziny, stosować go w sytuacji zbierania wywiadu z rodziną, a także formułować jej systemowe rozumienie.

CENA SZKOLENIA:
290 zł  przy wpłacie do 31.01.2020
350 zł przy wpłacie  od 01.02.2021

W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

UWAGA:

Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 31 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

Prowadzący
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, doktor nauk medycznych. Certyfikowany terapeuta i specjalista Terapii Środowiskowej PTP. Obecnie w trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Od kilkunastu lat pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w ramach całościowych kursów psychoterapeutycznych i w obszarze psychoedukacji dzieci i młodzieży.
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.