Course

Przymierze terapeutyczne w pracy z rodziną

Harmonogram zajęć sobota 10.00-18.30, niedziela 09.00- 14.00
Godziny szkoleniowe 16 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 0 zł
Opis Szkolenia
OPIS SZKOLENIA
Co odpowiada za sukces konkretnej terapii rodzinnej?
Zanim dojdziemy do znaczącego porozumienia z rodziną, zanim poszczególni członkowie zaczną rozmawiać z nami o swoich faktycznych problemach, potrzebują do tego odpowiednich warunków międzyludzkich, a często nie potrafią zapewnić ich sobie sami. Formowanie przymierza terapeutycznego z rodziną jest tworzeniem przestrzeni, w której głęboka wartościowa i wprowadzająca zmianę rozmowa jest możliwa, możliwa jest skuteczna terapia.
Niezależnie od orientacji teoretycznej psychoterapeuty/tki – czy będzie ona kładła nacisk na strukturalne, narracyjne czy psychodynamiczne aspekty funkcjonowania rodziny, potrzebna jest zdolność terapeuty do stworzenia warunków do współpracy.
Nowoczesne badania nad procesem  oraz nad skutecznością terapii rodzinnej kładą nacisk na znaczenie niespecyficznych czynników leczących. Pośród tych czynników zdolność do tworzenia przymierza terapeutycznego po stronie terapeuty jest kluczowa dla utrzymania się rodzin w terapii i korzystania z niej.  Ten czynnik można rozwijać przez trening a poniższe szkolenie jest takim właśnie treningiem.
W odróżnieniu od bardzo teoretycznych szkoleń zapoznających z wielkimi modelami teoretycznymi, to szkolenie skupia się na szczegółach i fazach tworzenia się kontaktu z rodziną, wyczula terapeutów na ważne momenty tworzące szanse i małe momenty w których nieświadomie, wbrew sobie terapeuci sabotują te szanse.
Więcej informacji już wkrótce.
Kurs jest początkiem cyklu:
– przymierze terapeutyczne w pracy z rodziną z nastolatkiem z zaburzeniami zachowania
– przymierze terapeutyczne w pracy z traumą.
– przymierze z rodziną wieloproblemową
– przymierze z rodziną w kryzysie

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla psychologów i psychoterapeutów pracujących z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami.

EFEKTY SZKOLENIA

 

CENA SZKOLENIA:

390 zł – do 30.06.2020
430 zł – do 1.07.2020

O cenie szkolenia decyduje termin dokonania opłaty, nie zgłoszenia na szkolenie.
W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 31 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

Prowadzący
Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychologicznych. Ukończył całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przygotowujące do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył szkolenie Poznawczo-Behawioralnej Terapii Traumy Dziecięcej realizowanym przez Londyński Instytut Anny Freud
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.