MMPI-2- kurs podstawowy

Data 2019-06-01 do 2019-06-02
Harmonogram zajęć Sobota 10-19
Niedziela 9-15.30
Adres Kraków, ul. Limanowskiego 4/9
Godziny szkoleniowe 18 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 450 zł
Opis Szkolenia

OPIS SZKOLENIA

MMPI-2 jest jednym  z najczęściej używanych narzędzi badawczych w psychologii klinicznej. Kwestionariusz ten stosuje się przede wszystkim w diagnozie klinicznej do oceny osobowości i zaburzeń psychicznych. Znajduje on także zastosowanie w obszarach nieklinicznych oraz w badaniach naukowych. MMPI-2 jest kwestionariuszem samoopisowym a zadaniem badanego jest ustosunkowanie się do 567 stwierdzeń dotyczących różnych zachowań i przekonań. Wyniki opisywane są na 121 skalach, w tym na skalach kontrolnych i klinicznych. Polska adaptacja MMPI-2 została opracowana i wydana przez Pracownię Testów Psychologicznych PTP w wersji papierowej i komputerowej.

Jako narzędzie badawcze mające zastosowanie w diagnozie klinicznej może być stosowane wyłącznie przez psychologów.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w formie wykładowej (część teoretyczna) i warsztatowej (część praktyczna)

PLAN SZKOLENIA

  • Wstęp teoretyczny poprowadzony w formie wykładowej obejmuje informację dotyczące historii powstania kwestionariusza, charakterystyki narzędzia oraz możliwości jego zastosowania
  • Przedstawienie poszczególnych skal kwestionariusza w oparciu o materiał empiryczny
  • Samodzielne opracowanie protokołów badania i wyników
  • Opracowanie diagnozy klinicznej
  • Dyskusja

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla psychologów (absolwentów pięcioletnich studiów magisterskich) oraz studentów ostatnich lat  psychologii na podstawie aktualnego wpisu w indeksie o kontynuacji studiów.

Obecne szkolenie jest wprowadzeniem do szkolenia z MMPI-2 II i jest niezbędne do uczestnictwa w kolejnym etapie szkolenia.

EFEKTY SZKOLENIA

Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności niezbędne do posługiwania się kwestionariuszem oraz formułowania diagnozy klinicznej w oparciu o MMPI-2.

CENA SZKOLENIA: 

450 zł – do 11.04.2019

490 zł-  do 18.05.2019

W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 30 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

 

Prowadzący
Dr n. hum., specjalistka psychologii klinicznej, psychoterapeutka (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Psychologii Klinicznej woj. małopolskie. Od roku 1988 pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Oddziale Klinicznym Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży, początkowo w oddziale stacjonarnym a od roku 1998 w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nastroju i Emocji. Pracuje również w Krakowskim Ośrodku Psychoterapii i Psychologii Klinicznej Integrity.
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.