Course

Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży z zaburzeniami lękowymi

Data 2020-10-17 do 2020-10-18
Harmonogram zajęć sobota 10.00-19.00, niedziela 09.00- 14.00
Adres ul. Limanowskiego 9/4
Godziny szkoleniowe 16 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 390 zł
Opis Szkolenia

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami pracy poznawczo-behawioralnej, stosowanej w zaburzeniach lękowych dzieci i adolescentów.

Szacuje się, że nawet 20% dzieci i młodzieży może mieć zaburzenia lękowe o różnym nasileniu. Ze względu na znaczne rozpowszechnienie problemu lęku wśród młodej populacji, wypracowanie celnych metod terapeutycznych jest niezmiernie istotne. Taką metodą terapeutyczną jest podejście poznawczo-behawioralne.

Techniki tworzone w podejściu poznawczym i behawioralnym znajdują szerokie zastosowanie wśród dzieci i adolescentów gdyż przynoszą widoczne oraz trwałe efekty. Z tego powodu terapia poznawczo-behawioralna stała się podejściem z wyboru w leczeniu zaburzeń lękowych wśród dzieci. Dlatego również znajomość jej podstaw jest niezbędnym elementem warsztatu psychologa czy początkującego terapeuty. 

Szkolenie będzie okazją do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu psychopatologii dziecka oraz nauki różnorodnych podejść do terapii lęku poprzez formę warsztatową.

 

PLAN SZKOLENIA

  1. Wstęp teoretyczny: etiologia i rozwój zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Zagadnienie lęku normatywnego.
  2. Omówienie rodzajów zaburzeń lękowych oraz lękowo-depresyjnych u dzieci i młodzieży.
  3. Praktyczne aspekty pracy z dziećmi i młodzieżą – dyskusja w grupach i na forum wszystkich uczestników.
  4. Omówienie metod do diagnozy zaburzeń lękowych. Analiza kwestionariuszy, omówienie metod projekcyjnych (ćwiczenie w małych grupach).
  5. Podstawowe założenia terapii poznawczo-behawioralnej lęku.
  6. Omówienie metod z zakresu klasycznych oddziaływań terapeutycznych CBT.
  7.  Analiza poszczególnych problemów z zakresu psychopatologii dzieci i młodzieży (uogólnione zaburzenie lękowe, lęk separacyjny, fobia specyficzna, lęk społeczny, zaburzenia lękowe z napadami paniki, tiki, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, mutyzm wybiórczy) z uwzględnieniem metod terapeutycznych. Omówienie i ćwiczenia praktyczne.
  8. Jak rozmawiać z rodzicami, czyli kilka słów o współpracy na rzecz pacjenta. Odgrywanie scenek.
  9. Analiza przypadków oraz dyskusja wykorzystująca nabyte umiejętności.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Szkolenie jest adresowane do psychologów rozpoczynających swoją pracę z dziećmi i młodzieżą, pragnących poszerzyć swój warsztat pracy o techniki terapeutyczne z zakresu CBT oraz dla studentów psychologii, zainteresowanych pracą z małymi pacjentami.

 

EFEKTY SZKOLENIA

Uczestnicy w trakcie szkolenia będą mogli posiąść szczegółową wiedzę dotyczącą zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży, poznać podstawy psychoterapii poznawczo-behawioralnej lęku, nauczyć się tworzyć programy terapeutyczne i dopasowywać dla swoich pacjentów istniejące metody. Szkolenie stworzy także możliwość praktycznej nauki proponowanych treści.

 

CENA SZKOLENIA: 

390 zł- przy wpłacie do 01.08.2020

420 zł- przy wpłacie do 01.09.2020

470 zł- przy wpłacie od 02.09.2020

W CENIE SZKOLENIA:

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

 

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 31 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.