Course

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne w terapii młodzieży i młodych dorosłych

Data 2020-10-17 do 2020-10-18
Harmonogram zajęć Sobota 10-18.15
Niedziela 9-14.30
Adres Kraków, ul. Limanowskiego 9/4
Godziny szkoleniowe 16 h
Zaświadczenie Tak
Koszt od 350 zł
Opis Szkolenia

OPIS SZKOLENIA

Celem szkolenia jest rozwój wiedzy na temat terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego oraz praktycznej aplikacji wiedzy na ten temat ze szczególnym uwzględnieniem klientów młodzieżowych i dorosłych. Szkolenie dotyczy praktycznych aspektów pracy z pacjentem z tymi zaburzeniami z uwzględnieniem dokonań różnych form terapii.

Szkolenie, opiera się na badaniach nad skutecznością terapii w odniesieniu do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i zawiera elementy terapii poznawczo-behawioralnej, psychodynamicznej i systemowej.

Kurs daje zaplecze teoretyczne, przegląd literatury ale jest warsztatem praktycznym rozwijającym zdolności uczestników do pomagania pacjentom z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnym.

Kurs adresowany jest dla psychologów, psychoterapeutów i innych profesjonalistów zajmujących się pomaganiem zainteresowanych pomaganiem, również studentów

 

PLAN SZKOLENIA 

 1. Zapoznanie się uczestników, warunki współpracy w ramach szkolenia
 2. Wprowadzenie teoretyczne – historyczno-społeczny kontekst zaburzenia OCD i nowy punkt widzenia współczesnej klasyfikacji DSM V
 3. Co jest kluczowym problemem i jaka jest jego skala? Dyskusja wokół studium przypadku
 4. Kontrakt terapeutyczny – cele terapii
 5. Wewnętrzny świat pacjenta – drama edukacyjna
 6. Kluczowe wątki do rozpoznania w wywiadzie diagnostycznym – dyskusja
 7. Ćwiczenia praktyczne – wywiad wstępny
 8. Biografia pacjenta a biografia zaburzenia.
 9. Wybór strategii pracy
 10. Terapeutyczna ćwiczenia w podgrupach, aspekty przeniesieniowe i przeciwprzeniesieniowe
 11. Konceptualizacja poznawczo-behawioralna OCD – wykład
 12. Techniki poznawczo-behawioralne – przegląd i ćwiczenia
 13. Rodzina mierząca się z natręctwami i obsesjami – dyskusja grupowa
 14. Rodzinny kontekst leczenia, wpływ chorowania, główne wątki terapii rodzinnych.
 15. Czy istnieje specyfika rodzinna zaburzeń OCD? – wskazówki do pracy i pomagania

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE

Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: psychologów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychoterapeutów również w trakcie szkolenia. W szkoleniu mogą wziąć udział absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów psychologicznych bądź innych związanych z obszarem pomagania, a także uczestnicy kursów psychoterapeutycznych.

 

W CENIE SZKOLENIA

W cenie szkolenia jest uwzględniony poczęstunek (kawa, herbata, woda, słodycze). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie.

 

CENA SZKOLENIA: 

350 zł- przy wpłacie do 01.08.2020

390 zł- przy wpłacie do 01.09.2020

420 zł- przy wpłacie od 02.09.2020

UWAGA: Rezygnacja ze szkolenia jest możliwa tylko do 30 dni przed planowanym szkoleniem. Późniejsza rezygnacja nie skutkuje zwrotem wniesionych opłat.

Prowadzący
Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychologicznych. Ukończył całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przygotowujące do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył szkolenie Poznawczo-Behawioralnej Terapii Traumy Dziecięcej realizowanym przez Londyński Instytut Anny Freud
Jak się zapisać
Kliknij przycisk "Zarejestruj się", który przeniesie cię do rejestracji lub wejdź w osobną stronę Rejestracja w menu górnym.